Wywiad z zespołem ZAWIAŁO

19 września 2015

Mamy już gotowy program festiwalu, zapraszamy do zapoznania się z nim. Dodatkowo chcemy wam przedstawić dwa nowe zespoły które wystąpią na festiwalu czyli Pelgathorium oraz Open Access. Będzie można ich posłuchać także w Chorzowie w Leśniczówce Rock&Roll Cafe, dzień wcześniej. Program

16 września 2015

Lista atrakcji i sponsorów. Przedstawiamy plakat festiwalu który można obejrzeć w różnych cześciach województwa śląskiego.

16 września 2015

Ich muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru, przez co muzyka, którą tworzą nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Nam opowiedzieli nieco o swojej twórczości i planach.
Przejdź do wywiadu z zespołem Cronica

3 września 2015

W połowie 2007 roku z inicjatywy Mikołaja „Mikiego” Flisa narodziło się Leśne Licho. Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawsze grało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska i zaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcu spotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać się pierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy.
Nam, przed koncertem na STADZIE, zdradzają kilka rzeczy o sobie.
Przejdź do wywiadu z Leśnym Lichem

24 sierpnia 2015

Z przyczyn nie znajdujących się po stronie organizatora Festiwal Kultury Słowian "STADO" przeniesiony zostaje z pierwotnej daty na ostatni weekend września.

Aby zrekompensować Wam zaistniałą sytuację zapraszamy wszystkich na festiwalowe koncerty wraz z innymi atrakcjami, które umilą nam czas. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Leśniczówki wykorzystamy najbliższą sobotę, tj. 29 sierpnia na równie dobrą zabawę! Czekamy na Was w Parku Śląskim – Łąka Petrycha od godziny 18:00!

Tych, którzy dadzą radę być z nami także we wrześniu - zapraszamy w nowym terminie do Parku Zielona.


Przejdź na stronę wydarzenia

19 sierpnia 2015

Rosyjski folk metalowy zespół GRAI ponownie zagości na koncertach w Polsce. Kwintet z republiki Tatarstanu tworzy mieszankę muzyki folkowej, delikatnych dźwięków oraz potężnych metalowych riffów. Przeczytajcie, co powiedzieli o sobie :)
Przejdź do wywiadu z GRAI

19 sierpnia 2015

Rosyjski folk metalowy zespół GRAI ponownie zagości na koncertach w Polsce. Kwintet z republiki Tatarstanu tworzy mieszankę muzyki folkowej, delikatnych dźwięków oraz potężnych metalowych riffów. Przeczytajcie, co powiedzieli o sobie :)
Przejdź do wywiadu z GRAI

15 lipca 2015

Formacja „Zawiało” powstała w 2009 r. z pasji i zamiłowania do muzyki etnicznej całego świata. Muzyka Zawiało to dźwięki aranżowane przez wszystkich członków zespołu, nasycone głębokimi emocjami. Zawiało inspiruje historia Słowian, ich dorobek kulturowy, szczególnie pieśni tradycyjne, a także pieśni romskie oraz polska muzyka i poezja okresu dwudziestolecia międzywojennego. Podczas koncertów muzycy tworzą wspaniały, barwny klimat, który staje się ważnym punktem, granej przez nich muzyki. „Swoją muzyką potrafią zachwycić nie tylko miłośników folku, ale także słuchaczy gustujących w zupełnie innych klimatach” (rasm)
Co powiedzieli nam o sobie? Sami zobaczcie...
Przejdź do wywiadu z ZAWIAŁO

4 lipca 2015

Rod to pięcioosobowy projekt multimedialny, w którym równie istotne role odgrywają muzyka, obraz i słowa. Sami o sobie mówią, że najistotniejszym jest, aby zostać w zgodzie z samym sobą i nie stracić serca i szczerości w tym, co się robi. Z tego tła wyrasta opowieść, czerpiąca garściami ze słowiańskich wyobrażeń i popkultury – baśń o przemianach.
Przejdź do wywiadu z ROD

23 czerwca 2015

Magiczne, super klimat”, „Bardzo dobrze się słucha, świetne dzieło. Liczę na więcej i polecam innym!”, „To jest tak genialne że nie potrafię się uwolnić od słuchania. Sława Runika!” – to tylko niektóre opinie o ich utworach. Kim są, jakie są ich inspiracje muzyczne, co pokażą na Festiwalu „Stado” – na te pytania odpowiada Aminae – wokalistka Runiki.
Przejdź do wywiadu

10 czerwca 2015

Black Velvet Band zasypaliśmy ogromną ilością pytań: o historię, inspiracje, plany, koncerty, wpadki i wszystko inne, co przyszło nam do głów. Z humorem i dystansem odpowiadali na nie Flavio – gitara basowa, Marcin – gitara akustyczna i Zdzisław – perkusja.
Przejdź do wywiadu

9 czerwca 2015

„Stado” prezentuje bardzo bogatą i różnorodną scenę muzyczną. Naszych artystów spaja jedno – ożywianie dawno zapomnianej kultury Słowian. Jak oni to robią? Jak żyją na co dzień, gdzie grają, z czego są dumni? Co ich inspiruje?

Na te pytania, specjalnie dla „Stada” odpowiada zespół Zdrawica.
Przejdź do wywiadu

1 czerwca 2015

Rocktime.pl

Zapraszamy do słuchania radia Rocktime.pl - już niedługo będzie można posłuchać krótkiej audycji na temat naszego Festiwalu.

19 maj 2015

Napisał o nas Portal Organizacji Pozarządowych w Dąbrowie Górniczej. Festiwal Stado znalazł się wśród inicjatyw dąbrowskich organizacji. Już teraz przeczytać można co planujemy na ostatni weekend sierpnia!

Festiwal STADO startuje ze stroną. Na bieżąco będziemy dodawać kolejne wiadomości o festiwalu, a już dziś można zobaczyć kto nas wspiera medialnie oraz jakie zespoły wystąpią podczas festiwalu.

1 maj 2015

Festiwal STADO startuje ze stroną. Na bieżąco będziemy dodawać kolejne wiadomości o festiwalu, a już dziś można zobaczyć kto nas wspiera medialnie oraz jakie zespoły wystąpią podczas festiwalu.